Závod hasičské všestrannosti a brannosti 2024
7. 10. 2024

Bližší informace

Ani déšť naše závodníky nezastavil a ti se v sobotu 5.10. s energií rozběhli na trasu okresního kola závodu hasičské všestrannosti a brannosti. Na trati o délce 3 až 4 km závodníky čekala stanoviště s různými dovednostmi jako střelba, uzly a šplh a také znalostmi z oblasti první pomoci, požární ochrany, orientace v terénu a ochrany obyvatelstva.

Závodu se v letošním roce účastnilo celkem 24 hlídek a 6 jednotlivců z řad dorostu.

V kategorii mladších žáků na trať vyběhlo 11 hlídek. Na stupni vítězů se umístila tyto hlídky:

1. místo SDH Brno-Vinohrady B

2. místo SDH Brno-Chrlice A

3. místo SDH Brno-Vinohrady C

V kategorii starších žáků mezi sebou bojovalo 10 hlídek. Nakonec se mezi prvními 3 umístila tyto hlídky

1. místo SDH Brno-Královo Pole A

2. místo SDH Brno-Vinohrady B

V závodu běžela 3 smíšená hlídky dorostu, letos běželi za dorost i jednotlivci, a to 2 dívky a 4 chlapci. Smíšené hlídky se umístily v tomto pořadí:

1. místo SDH Brno-Vinohrady

2. místo SDH Brno-Slatina

3. místo SDH Brno-Jundrov

Všem vítězům gratulujeme a budeme držet palce na krajském kole, které se uskuteční 19.10. v Blansku.

Závody by se neobešly bez obětavé činnosti rozhodčích, technické čety a dalších. Všem patří veliké poděkování!

Děkujeme také Lesům města Brna za umožnění konání této soutěže v lesoparku Akátky a SDH Brno-Vinohrady za skvělou spolupráci a perfektní přípravu.